Prejsť na navigáciu oltre CZ /Kontakt /FAQ

FAQ

Co je umělý ratan?

Umělý ratan (též nazývaný syntetický ratan, nebo polyratan ) je materiál, který imituje přírodní ratan. Toho se dosahuje užitím dvou typů syntetických vláken:
  • PVC – vlákno tohoto druhu není odolné vůči povětrnostním podmínkám (slunce, teplotní rozdíly)
  • Polyuretan- polyuretanové vlákno je velmi trvanlivé, odolné vůči UV záření (nevybledne vlivem slunečního záření) a extrémním teplotám (nerozpíná se vlivem vysoké teploty a nezmenšuje se vlivem mrazu).

Všechen nábytek OLTRE je vyroben z polyuretanového vlákna.


Z čeho je vyroben nábytek OLTRE?

Náš nábytek je vyroben z nejkvalitnějších materiálů, což zajišťuje jeho funkčnost s nepřekonatelnou trvanlivostí.
  • svařovaná hliníková konstrukce je povrchově upravená práškovými barvami, čímž je odolná a nekoroduje.
  • Polyuretanový výplet je mimořádně trvanlivý a odolný vůči změnám počasí. Nevybledne vlivem slunečního záření, je tvarově stálý.
  • Všechny skleněné části jsou vyrobeny z tvrzeného skla o síle 7mm, což zaručuje bezpečnost a trvanlivost našich výrobků.
  • Na sedáky se používá pěna typu T30, takže jsou tvrdé a nedeformují se používáním.
  • Polštáře jsou vyrobené z polyesterové tkaniny o hmotnosti 300g, která je impregnovaná teflonem a tím poskytuje vynikající ochranu proti nečistotám a vlhkosti. Pokud je to nutné, skrytý zip umožňuje rychlé sejmutí potahu polštáře.

Může být nábytek v exteriéru v létě i v zimě ?

Při použití vysoce kvalitních materiálů je nábytek OLTRE extrémně odolný vůči slunečnímu zářeni i mrazu. Můžete ho bezpečně používat venku po celý rok a to bez konzervačních látek.


Neublíží nábytku OLTRE déšť?

Všechny prvky našeho nábytku jsou odolné vůči vlhkosti. – hliníkový rám který nepodléhá korozi, trvanlivé polyuretanové vlákno neabsorbující vodu a polštáře vyrobené z vodě odolné polyesterové tkaniny impregnované teflonem.


Je nábytek OLTRE stálobarevný?

Použité materiály na náš nábytek z umělého ratanu jsou extrémně odolné vůči UV záření. Nepodléhají vyblednutí vlivem slunečního záření a nedeformují se při vysokých teplotách. OLTRE nábytek si můžete užít i v horkých letních dnech.


Je nábytek OLTRE odolný vůči chladu?

Náš nábytek je odolný vůči nízkým teplotám. Při použití hliníku a polyuretanového vlákna se v zimě neohýbá ani nedeformuje.


Je nábytek OLTRE robustní?

Všechno čalounění nábytku OLTRE je možné prát v ruce nebo v pračce. Pro pohodlí zákazníků je instalovaný skrytý zip, který umožňuje rychlé stáhnutí povlaku.


Proč je nábytek OLTRE dražší než na příklad nábytek prodávaný v supermarketech?

Nábytek OLTRE
Běžný nábytek z umělého ratanu
Výplet z polyuretanu (vlákno mimořádně odolné vůči povětrnostním podmínkám). Výplet PVC – nižší odolnost vůči povětrnostním podmínkám, barevně nestálý vlivem UV záření, mění tvar při vysokých nebo nízkých teplotách.
Konstrukce je vyrobena ze svařovaného hliníkového rámu (odolná vůči korozi). Montovaný kovový rám (není odolný vůči korozi a nezabezpečuje stabilitu nábytku kvůli spojům.
Polštáře jsou vyrobené z pěny o hustotě T30, což zabezpečuje rovnoměrné rozložení váhy a není deformováno jedno místo. Polštáře vyrobené z běžné pěny bez použití doplňkových ochranných textilií.
Čalounění je vyrobené z polyesteru o váze 300g, impregnované teflonem, který chrání vnitřek polštáře před vlhkostí. Čalounění má skrytý zip, aby v případě potřeby se dalo sejmout a vyprat. Nejčastějším materiálem je polyester o váze 150g, což výrazně snižuje odolnost čalounění.
Všechny skleněné části jsou vyrobeny z tvrzeného bezpečnostního skla o síle 7mm Skleněné prvky jsou vyrobeny z klasického skla o síle 4-5 mm.
Nejvyšší kvalita a hustota výpletu. Nábytek je vyrobený s péčí o správně napnutý výplet. Volně napnutý a nestabilní výplet.

Může se čalounění prát?

Veškeré čalounění nábytku OLTRE je možné prát v ruce nebo v pračce. Pro pohodlí zákazníků má čalounění skrytý zip, který umožňuje rychlé sejmutí povlaku.


Je všechen nábytek OLTRE vyrobený ze stejného materiálu?

Náš nábytek je vyroben ze stejných vysoce kvalitních komponentů. Dokonce při výběru různých modelů dostanete nábytek, který se neliší v barvě, struktuře výpletu a nebo v čalounění.


Jsou židle stohovatelné?

Židle s opěrkami i bez opěrek se mohou stohovat - tzn. vkládat jedna do druhé.


Jak se starat o nábytek?

Nábytek OLTRE, na rozdíl od tradičního nábytku, nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Nečistoty stačí utřít vlhkým hadrem, případně vysokotlakým ostřikovačem. Všechny prvky jsou plně odolné proti vlhkosti a jejich čištění a údržba je velmi jednoduchá.


Jaká je záruka na nábytek OLTRE?

Na nábytek se vztahuje záruka 24 měsíců, v souladu s evropskou legislativou. Po jejím uplynutí poskytujeme rychlý a profesionální poprodejní servis.


Je nábytek OLTRE vhodný k bazénu?

Unikátní vlastnosti ( odolnost vůči vlhkosti a pevnost ) dělá OLTRE nábytek ideálním pro použití ve vlhkém prostředí. jako je spa & wellness atd. – ať už v interiéru nebo exteriéru.


Je nábytek OLTRE vhodný pro použití v restauracích?

Díky mimořádné odolnosti vůči vlhkosti. trvanlivosti a jednoduché údržbě je náš nábytek skvělou volbou pro majitele restaurací, kaváren a hotelů.